CCTV Sistemleri

  • IP Ve Analog Kameralar
  • Dijital Kayıt Ve Veri Depolama
  • Monitörler, Muhafazalar, Aksesuarlar
  • IP Çözümler Ve Yönetim Sistemleri
  • Her İhtiyaca Yönelik Video Analiz Sistemleri
featured photo


featured photo

IP Ve Analog Kameralar

Firmamız İhtiyaç duyulan şartname ürünleri ve diğer tüm gamlarda, bol çeşitli ve sektörde kabul görmüş tüm markalarda Analog ve IP kameraların tedariklerini, bunların direk, muhafaza ve baksesuarlarını tedarik eder, şartnamelerde ve projelerde istenildiği şekilde montajını yaparak devreye almaktadır. İNTRO TEKNOLOJİ bu konuda en doğru seçimle hep yanınızda olacaktır.Dijital Kayıt Ve Veri Depolama

Firmamız Analog DVR ve IP NVR çözümlerinde proje kapsamında en doğru ve en ekonomik ürünleri seçerken ekonomi sağladığı gibi projeye özel hazırladığı imarilerdede verimliliği ve ekonomiyi ön plana çıkarmaktadır dolayısıyla kurulum maliyetleri düşmekde ve giderler azalmaktadır. Ayrıca, özellikle IP kamera çözümlerinde çok sık ihtiyaç duyular server/stroge sistemlerinde de firmamız yeterli bilgi birikimi ve donanımına sahip olup, en doğru çözümleri üretebilmektedir. İNTRO TEKNOLOJİ bu konuda en doğru seçimle hep yanınızda olacaktır.

Günümüzde network sistemleri CCTV sistemlerinin ayrılmaz bir parçası haline elmiştir, klasik kamera ve kayıt sistemi çözümlerinden ziyade lokal ve geniş networkte çalışan sistemler istenilmekte, bu sistemlere farklı görev ve entegrasyonlar tanımlanması gerekmektedir. İNTRO TEKNOLOJİ bu konuda en doğru seçimle hep yanınızda olacaktır.

featured photo
featured photo


Monitörler, Muhafazalar, Aksesuarlar

CCTV teknolojisinde kameralar ve kayıt cihazları kadar bunların ayrılmaz bileşenleri olan lens, kamera muhafazası, direk monitör gibi bir çok çevresel birim ve aksesuarında dikkat ve özenle seçilmesi ihtiyacı bulunmaktadır.

Kameralar için doğru çözünürlük, odak uzaklığı vb kriterlere göre seçilmiş lensler daha başarılı görsel sonuçlar doğurmaktadır. Şu husus asla unutulmamalıdırki CCTV sistemlerinde sistemin doğru teknik kurgulamasından daha önemli olan şey (ki aynı zamanda sistemin kuruluş amacıda budur) kaliteli görüntü alabilmektir. Kaliteli görüntü için ise doğru lens seçimi en önemli kriterlerden birisidir.

featured photo

Dış ortamda veya mekanın özelliği nedeniyle muhafazalı kamera kullanılması gerekli durumlarda hem ortam şartları hem de sistemin doğru ve sağlıklı çalışma ortamını sağlayabilecek yapıda proje ve şartnamenin istediği doğrultuda muhafazalar seçilmeli, ihtiyaç halinde doğru ve bu amaç için özel üretilmiş kamera direkleri ile yine doğru aksesuarla muhafazaların ya da kameraların bu direklere montajının yapılması hem sistem estetiği hem de doğru görüntü ile başarılı sonuçlar elde edilecektir

IP Çözümler Ve Yönetim Sistemleri

Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan IP video güvenlik sistemleri ise IP kamera veya IP video kodlayıcı, ağ anahtarı, video kayıt sunucusu, veri depolama disk üniteleri, görüntü izleme bilgisayarı ile video kayıt ve yönetim yazılımından oluşmaktadır. IP kamera sistemlerinde tasarım esaslarının başında uygun kamera ve lens seçimi, ağ bant genişliği ve görüntü sıkıştırma biçimi gelir.

Bundan başka görüntünün hangi çözünürlükte kaydedileceği, video görüntüsünün saniyedeki resim sayısı(fps veya ips), kayıt süresi ve aynı anda izlenecek kamera sayısı gibi bilgiler tasarım değişkenlerinin en başta gelenleridir. IP kamera, üzerinde bulunan Ethernet çıkışı üzerinden doğrudan bilgisayar ağına bağlanabilen ve bu ağa MJPEG, MPEG-4, H.264 veya diğer bir standart görüntü sıkıştırma biçimi ile video görüntüsünü iletebilen bir güvenlik kamerasıdır.

IP kameralar, standart VGA çözünürlükte (640x480 veya 704x576 piksel) veya megapiksel IP kameralar adı altında 1.3Mpiksel (1280x1024 piksel) ve daha üstü çözünürlüklerde üretilir. Son yıllarda HD çözünürlükte kameralar da pazara sunulmaktadır. Megapikel kameralar yüksek bant genişliğine ve büyük veri depolama kapasitesine ihtiyaç duyduğundan uygulamada ekonomik ve teknik sınırlamalarla karşılaşılmaktadır. Bu kameraların daha çok, standart çözünürlüğe sahip büyük IP kamera sistemlerinin içerisinde az sayıda olarak önemli noktalarda kişi tanıma vb. amaçlı ve ana sistemi tamamlayıcı bir kamera olarak kullanılması daha uygundur. Ayrıca bu kameralar iyi görüntü verebilmek için standart çözünürlükteki kameralara göre daha iyi bir aydınlık düzeyine ihtiyaç duyarlar. İNTRO TEKNOLOJİ bu konuda en doğru seçimle hep yanınızda olacaktır.

Her İhtiyaca Yönelik Video Analiz Sistemleri

Kamera sayısı arttıkça bant genişliği ve veri depolama kapasitesinden tasarruf sağlayan ve güvenlik personeli sayısını azaltan, uçta akıllı analiz özelliği ile büyük sistemlerin etkin bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayan IP tabanlı akıllı video güvenlik sistemleri gittikçe önemini arttırmaktadır.

featured photo

IP kameralar alarm yönetimine de sahip olduklarından sadece görüntü alma değil aynı zamanda alarm ve otomasyon yeteneklerine de sahiptir. Kamera sayısının çok olduğu büyük sistemleri izlemek için güvenlik personeli sayısının da artması gerekir. Daha az güvenlik görevlisine ihtiyaç duyan akıllı kamera sistemleri son yıllarda gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Bu sistemlerde, kamera üzerindeki alarm girişlerine bağlanan alarm algılayıcılarından gelen tetikleme ile veya kameranın canlı görüntü içeriği, görüntü analiz yazılımları http://www.introgrup.com tarafından incelenerek, güvenlik bölgesine girilmesi, sahipsiz cisim bırakılması, belirlenen bir yöne göre ters yönde hareket edilmesi, çizilen sanal bir çizginin geçilmesi, aşırı hız yapılması, bir aracın yanlış yerde durması vb. durumlarda kamera üzerinde veya sunucudaki görüntü analiz yazılımında alarm üretilerek güvenlik görevlisi sesli ve görsel olarak uyarılmaktadır. Ayrıca ağa bağlı IP tabanlı giriş-çıkış (I/O) üniteleri kullanılarak otomasyon da yapılabilmektedir.

Görüntü analiz algoritmaları, cisim etrafında bir çerçeve tanımlayarak basit olarak cisimlerin belirlenmesine olanak vermektedir. Gelişmiş sınıflandırma özellikleri, bir dizi sınıflandırma parametresi ile cisimleri uzaktan, daha kesin olarak belirlemelerini mümkün kılmaktadır

Bunlar cismin kesin şekli, boyutu, rengi, orijinal hareketi ve bu tür diğer kriterlerdir. Böylece sahipsiz bırakılmış bir paket, gerçekten paket olarak net bir şekilde belirlenebilecektir. Bu yeni algoritmalar, hareket halinde olan cisimlerin daha kesin olarak tespit edilmesini sağlamaktadır. Böylece polisin bir hırsızlık olayına karışan mavi bir firar aracı araması durumunda ekranda hareket halinde olan mavi bir araç görünürse, güvenlik personelinin uyarılması için algoritma içerisindeki arama parametrelerini ayarlamak mümkün olmaktadır.